Katamaran OLIMPIJSKI!

NACRA 17 używana jest jako jedyny katamaran na igrzyskach olimpiskich w kategorii zespołów mieszanych.
Każdego roku odbywa się kilka rund Mistrzostw Świata oraz Pucharu Świata oraz inne kontynentalne Regaty ISAF, w których występują największe sławy światowego żeglarstwa.

Łódka została zaprojektowana od nowa by sprostać szczególnym wymaganiom projektowym postawionym przez ISAF dla katamaranów biorącym udział w igrzyskach olimpijskich.

Największą zaletą NACRA17 są tzw „C-FOILS” , które zwiększają szybkość zarówno w kursach na jak i z wiatrem.

C-Foile w NACRZE 17 stosuje się z poniższych powodów:

  • Powodują iż katamaran pływa bardziej efektywnie.
  • Dostarczają siły nośnej, która ogranicza opór hydrostatyczny.
  • Jednostki są bardziej stabilne.
  • Jednostki pływają szybciej

Wydajność i szybkość osiągnięta dzięki zastosowaniu C-FOILS została dobrze udokumentowana seriami testów oraz porównań przeprowadzonych zarówno przez ISAF, NACRA jak i niezależnych testerów.

Obecnie prowadzone są testy innego rodzaju foili. Ponadto w tej konstrukcji poprawiono stabilność wzdłużną, jest ona o 40% większa niż w konwencjonalnym katamaranie. Ta zwiększona stabilność bez oporu hydrostatycznego sprawia, że żeglarze mogą wycisnąć z łódki jeszcze więcej.

Od 2017 roku ISAF dopuściło do startów w kwalifikacjach olimpijskich (a co za tym idzie na najbliższej olimpiadzie) NACRA 17 FCS (w pełni foilującą, wyposażoną w nową konstrukcję zarówno foili jak i płetw sterowych)

Przyjmujemy już na nie zamówienia. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani takim zestawem, zapraszamy do kontatku.

info@nacra.pl